Vsmart Extensions
Gminne Centrum Kultury i Bibliotek
MIKOŁAJ BY SIĘ UŚMIAŁ - konkurs PDF Drukuj Email

Każdego roku Mikołaj sprawia, że w grudniu uśmiechy pojawiają się na naszych twarzach. Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie proponuje, aby odwdzięczyć się za wszystkie prezenty, które co roku, każdy z nas, znajduje na parapecie, pod łóżkiem i choinką. Spróbujmy razem rozśmieszyć Mikołaja. Zachęcamy najmłodszych mieszkańców gminy Skrzyszów, aby zrobili zdjęcie bądź narysowali rysunek. Prace mają spełniać jeden warunek – mają być zabawne. Mikołaj ma płakać za śmiechu.

Prace prosimy przesyłać do 3 grudnia 2020 roku, na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (następnie pracownicy Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie przekażą prace Mikołajowi). Czekają prezenty!


 
Kolejne darmowe chryzantemy PDF Drukuj Email

W najbliższą sobotę (14.11.) od godz. 10 rozdawane będą kolejne chryzantemy w następujących miejscach: Skrzyszów, na parkingu pod remizą OSP; Łękawica, na parkingu pod biblioteką; Szynwałd, na parkingu pod biblioteką; Pogórska Wola, pod remizą OSP; Ładna, na parkingu przy cmentarzu. W każdej miejscowości przewidziano 400 szt. chryzantem.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do odbioru darmowych kwiatów i posadzenia ich w ogródkach (niektóre odmiany są wielosezonowe), dzięki czemu przydomowe rabaty, pomimo jesieni, rozkwitną kolorami. Chryzantemy, które nie zostaną zabrane, będą użyte do ozdobienia miejsc pamięci na terenie gminy Skrzyszów.

Przypomnijmy, że zakup kwiatów (najpierw 3000 szt., a następnie 2000 szt.) od lokalnych przedsiębiorców z terenu gminy Skrzyszów był możliwy dzięki Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Chryzantemy zostały przekazane gminie za pośrednictwem Magdaleny Kopczyńskiej, Radnej Powiatu Tarnowskiego.

 
KOMUNIKAT PDF Drukuj Email

 
Razem pomóżmy małym bibliotekom! PDF Drukuj Email

 
Nieczynna Biblioteka w Szynwałdzie PDF Drukuj Email

Informujemy, że Biblioteka Publiczna w Szynwałdzie
będzie nieczynna
w dniach

od 2 do 6 listopada 2020 roku.


Przepraszamy za utrudnienia.

 
Zajęcia zawieszone do odwołania PDF Drukuj Email

Informujemy, że wszystkie zajęcia popołudniowe dla dzieci i młodzieży, odbywające się w budynkach bibliotek na terenie gminy Skrzyszów ZOSTAJĄ ZAWIESZONE DO ODWOŁANIA.

 
MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK PDF Drukuj Email

 

MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK


Projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym (urodzonych w latach 2014-2017) realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała Książka - Wielki Człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi i ma na celu zachęcenie rodziców do wspólnego czytania z dziećmi.

Aby przystąpić do projektu, należy odwiedzić z dzieckiem jedną z bibliotek na terenie Gminy Skrzyszów i zapisać je do niej (jeśli nie jest jeszcze zapisane). Następnie wypożyczyć książkę z księgozbioru dziecięcego i odebrać wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą, w której znajdzie się książka odpowiednia do wieku dziecka, broszura informacyjna dla rodziców oraz Karta Małego Czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece, która zakończy się wypożyczeniem przynajmniej jednej książki, przedszkolak otrzyma naklejkę do przyklejenia na kartę, a kiedy uzbiera ich dziesięć, zostanie nagrodzony imiennym dyplomem.

Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

 

Zapraszamy do udziału w akcji już od 1 października

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 109

Znajdź książkę

BIP

Lokalizacja

JĘZYK ANGIELSKI

Album o Szynwałdzie

Joomla extensions by Siteground Hosting