Vsmart Extensions
Konkurs fotograficzny - "Twarze"
PDF Drukuj Email

Protokół z obrad jury Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "Twarze"

zobacz zdjęcia...


W dniach 3-7 marca 2011 r. jury Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "Twarze" w składzie:

Tadeusz Koniarz - fotoreporter, filmowiec, pedagog, członek Klubu Fotografii Prasowej przy Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich - przewodniczący jury
Jan Gomoła - fotografik, instruktor fotografii kat. S, członek honorowy Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego - członek jury
Marta Garcia-Darowska - artystka - Sorbona, Wyższa Szkoła Luwru, członek ICOM (International Council of Museums), Centre de Ressources Photographie - Francja - członek jury

oceniło 1897 prac 203 autorów zgłoszonych do konkursu w dwóch kategoriach wiekowych.

Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria I

I miejsca nie przyznano

II miejsce :
Weronika Pawłowska-Tarnów
Maja Kulińska-Częstochowa

III miejsce :
Emilia Węgrzynkiewicz - Szczyrk
Justyna Glińska - Sokółka
Wiktor Bochenek-Tarnów

Wyróżnienia:
Karol Topczewski - Białystok
Klaudia Galus - Ładna

Kategoria II
I miejsce :
Jakub Ochnio - Zgłobice
Arkadiusz Stokłosa - Tarnobrzeg

II miejsce :
Anita Czarniecka - Gdańsk
Paulina Korobkiewicz - Przejma Wysoka
Natalia Bylok - Zamarski Hażlach

III miejsce :
Łukasz Kieroński - Rzuchowa
Sławomir Stępień - Police
Andrzej Borowiec - Lublin

Wyróżnienia:
Agnieszka Puła - Szynwałd, Wiktoria Wojciechowska-Lublin, Szymon Poręba-Tarnów, Kinga Kałuża-Częstochowa, Tomasz Okoniewski-Korczyna, Piotr Pardus-Łódź, Bartłomiej Patelczyk-Gdynia, Dominika Czeczot-Bogumiłowice, Karolina Ćwiękała-Częstochowa, Angelika Zawalska-Grabowiec

Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano 99 prac 54 autorów. Ekspozycję oglądać będzie można na Rynku w Tarnowie oraz w Tarnowskim Centrum Kultury od 26 marca 2011r.

Autorzy wystawy:

I kategoria
1.Bartosz Więcek - Rożnów
2.Krzysztof Jerzy Szkurłatowski - Wejherowo
3.Klaudia Galus - Ładna
4.Emilia Węgrzynkiewicz - Szczyrk
5.Karol Topczewski - Białystok
6.Wiktor Bochenek -Tarnów
7.Weronika Pawłowska -Tarnów
8.Maja Kulińska - Częstochowa
9.Piotr Krakowski - Konstantynów Łódzki
10.Szymanek Dominika - Wrocław
11.Justyna Glińska - Sokółka

II kategoria
1.Izabela Matuszyńska - Pszczyna
2.Dominika Czeczot - Bogumiłowice
3.Marta Wiktoria Trojanowska - Radom
4.Ewelina Ura - Sandomierz
5.Bartłomiej Pawelczyk - Gdynia
6.Kamil Strzała - Skrzyszów
7 Natalia Glazer - Gdańsk
8. Jakub Ochnio - Zgłobice
9. Arkadiusz Stokłosa - Tarnobrzeg
10. Hubert Ziółek - Reszel
11. Karolina Jabłońska - Warszawa
12. Dominika Dworszczak - Jabłonka
13. Martyna Pszenniak - Bydgoszcz
14. Agata Ziętarska - Toruń
15. Krzysztof Piotr Szkurłatowski - Wejherowo
16. Marek Matuszczyk - Wierzchosławice
17. Krystian Buła - Myszków
18. Piotr Pardus - Łódź
19. Angelika Zawalska - Grabowiec-Góra
20. Jacek Niewczas - Płoty
21. Tomasz Okoniewski - Korczyna
22. Filip Wawrzyniak
23. Łukasz Kieroński - Rzuchowa
24. Paulina Korobkiewicz - Przejma Wysoka
25. Agnieszka Jaklewicz - Szczecin
26. Natalia Blok - Zamarski Hażlach
27. Piotr Zabłudowski
28. Adam Żołądź Łęg Tarnowski
29. Andrzej Borowiec - Lublin
30. Anna Murawka - Tuchola
31. Mariusz Szczawiński - Częstochowa
32. Wiktoria Wojciechowska - Lublin
33. Agnieszka Puła - Szynwałd
34. Gabriela Bednarz - Skrzyszów
35.Szymon Poręba - Tarnów
36.Joanna Muniak - Łękawka
37.Anita Szczerba -Tarnów
38.Ewa Szczurek -Toruń
39.Michalina Woźniak - Lublin
40.Karolina Ćwikała - Częstochowa
41.Kinga Kałuża - Częstochowa
42.Sławomir Stępień - Police
43.Ilona Podlecka - Kraków

 
PDF Drukuj Email

Konkurs fotograficzny TWARZE

 

Fotografia to dziedzina sztuki i forma aktywności stale obecna w programie działania Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie - czy to w formie warsztatów fotograficznych dla zainteresowanych, czy też w formie kolejnych otwartych konkursów.
Obecnie trwa nowy, trzeci już, konkurs fotograficzny, zatytułowany ?Twarze?i dotyczy sztuki portretowania. Dwa wcześniejsze: ?Gmina Skrzyszów w obiektywie? oraz ?Ludzie i zdarzenia?, cieszyły się dużym zainteresowaniem amatorów fotografowania, a ich plonem były okolicznościowe wystawy, spotkania promocyjne i wydane publikacje albumowe.
Podsumowanie konkursu wraz z wręczeniem nagród odbędzie się 26 marca 2011 w Tarnowskim Centrum Kultury. Uroczystość zakończy koncert Anny Tretter z zespołem.

zobacz zdjęcia...

Notka biograficzna

Anna Treter - solistka i pianistka zespołu Pod Budą, z którym pracuje od początku jego istnienia. Grupa nagrała 13 płyt mających dziś status platynowych, zarejestrowała wiele recitali telewizyjnych, uczestniczyła we wszystkich większych festiwalach, ale przede wszystkim zagrała kilka tysięcy koncertów ciągle ciepło przyjmowanych przez publiczność. W 2007 zespół obchodzi 30-lecie swojego istnienia.

W 2003 roku Anna Treter zdecydowała się na wydanie solowego albumu ?Na południe?. Gościnnie na płycie wystąpili: Ryszard Rynkowski, Magda Steczkowska, Piotr Schulz, a także kapela Sebastiana Karpiela - Bułecki (Zakopower). Większość tekstów napisała sama . Prawie cała muzykę skomponował Jan Hnatowicz ? gitarzysta i aranżer, kompozytor wielu przebojów zespołu Pod Budą m.in. Ballada o ciotce Matyldzie, Blues o starych sąsiadach, Gdy mnie kochać przestaniesz ? prywatnie mąż artystki. Album okazał się sukcesem wydawniczym, jego dobre przyjęcie, świetne recenzje i reakcje słuchaczy na koncertach zachęciły ją do wydania w 2005 roku kolejnej płyty ?Może tak może nie?, jeszcze bardziej osobistej, opartej prawie w całości na własnych tekstach.

Z całą pewnością prawdziwym żywiołem artystki są koncerty w których towarzyszy jej zespół 5 znakomitych krakowskich muzyków, a także solista , Jacek Kotlarski. Naturalną tego konsekwencją jest trzeci ? nagrany na żywo ? solowy album Anny Treter p.t. ?Bez retuszu? będący zapisem koncertu, który odbył się w krakowskich Krzysztoforach jesienią 2005. Płyta ukazała się w listopadzie 2006 roku. Przy okazji jej wydania można śmiało utwierdzić się w przekonaniu, że decyzja artystki o samodzielnych działaniach muzycznych, o rozwijaniu własnych projektów była całkowicie słuszna i dzięki niej wrażliwi i poszukujący słuchacze zyskali wiele nowych pięknych tekstów i melodii. Ania nie zapominając o swych korzeniach, o grupie ?Pod Budą? równolegle i z powodzeniem rozwija solową karierę.
W 2006 roku powstał dwuczęściowy telewizyjny recital artystki, będący zapisem jednego z koncertów. Był już wielokrotnie emitowany na antenach TVP i TV Polonia.
Ania otworzyła także w Krakowie swoją ?Piosenkarnię?. Co miesiąc spotyka się w niej z młodymi, wrażliwymi, mającymi coś do powiedzenia muzykami, poetami, kompozytorami i pieśniarzami.

Więcej szczegółów dotyczących Anny Treter na stronach
www.annatreter.pl , oraz www.podbuda.art.pl

A oto co sama autorka napisała o swych autorskich projektach:

Moje piosenki powstają z ciągłej i niekłamanej fascynacji życiem, bogactwem ludzkich uczuć i doznań . Nie znam odpowiedzi na wiele pytań, ale pytam? Jaki mamy wpływ na własne życie, jaka rolę odgrywa w nim przypadek czy przeznaczenie, jak tłumaczyć skomplikowane relacje między ludźmi. Takimi refleksjami, nierzadko bardzo osobistymi dzielę się z moimi słuchaczami

 
PDF Drukuj Email

KONKURS FOTOGRAFICZNY "TWARZE"


Fotografia to dziedzina sztuki i forma aktywności stale obecna w programie działania Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie - czy to w formie warsztatów fotograficznych dla zainteresowanych, czy też w formie kolejnych otwartych konkursów.

Obecnie GCKiB ogłasza nowy, trzeci już, konkurs fotograficzny, zatytułowany ?Twarze?. Rozstrzygnięcie konkursu - w marcu 2011.

Dwa wcześniejsze: ?Gmina Skrzyszów w obiektywie? oraz ?Ludzie i zdarzenia?, cieszyły się dużym zainteresowaniem amatorów fotografowania, a ich plonem były okolicznościowe wystawy, spotkania promocyjne i wydane publikacje albumowe.
Nowy konkurs dotyczy sztuki portretowania - utrwalania szeroko rozumianego wizerunku ludzi, nie tylko z obszaru Gminy Skrzyszów.
Czasu jest dużo, warto się zainteresować, warto spróbować.

Oto regulamin konkursu fotograficznego ?Twarze?:
- Konkurs jest otwarty dla wszystkich fotografujących, niezależnie od wieku czy miejsca zamieszkania.
- Celem konkursu jest stworzenie możliwości wyrażenia swoich pasji i artystycznych zainteresowań związanych z fotografią mieszkańcom Gminy Skrzyszów, a także innych ośrodków.
- Treścią fotografii przesyłanych na konkurs winien być, szeroko pojęty, portret.
- Technika wykonania prac może być dowolna.
- Każdy z autorów może przysłać 1-10 fotografii.
- Zdjęcia, zapisane na płycie DVD, należy dostarczyć do GCKiB osobiście lub pocztą tradycyjną na adres: Gminne Centrum Kultury i Bibliotek, 33-156 Skrzyszów 638.
- Prace winny być zapisane w formacie jpg, w rozdzielczości 300 dpi przy formacie A 4 (21 x 30 cm).
- Do przesłanych prac należy dołączyć oświadczenie uczestnika konkursu o posiadaniu praw autorskich (?Potwierdzam swoje prawa autorskie do nadesłanego/nadesłanych zdjęcia/ zdjęć?).
- Ostateczny termin przyjmowania prac upływa z dniem 28 lutego 2011 roku.
- Oceny zdjęć dokona jury powołane przez organizatora. Decyzje jury są ostateczne.
- Wszyscy laureaci zostaną powiadomieni o werdykcie jury pocztą elektroniczną lub tradycyjną drogą pocztową.
- Nagrodzone prace będą zaprezentowane w publikacji wydanej specjalnie z tej okazji oraz zamieszczone na stronie internetowej Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie.
- Udział w konkursie jest jednoznaczny z udzieleniem prawa do nieodpłatnego wykorzystywania prac w następujących polach eksploatacji: druku w dowolnej liczbie publikacji i w dowolnym nakładzie, używania ich w Internecie oraz w innych formach utrwaleń, nadających się do rozpowszechniania w ramach działań Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie.
- Organizatorzy przewidują 3 nagrody pieniężne - w kategorii do III klasy gimnazjum: I miejsce - 500 zł, II miejsce - 400 zł i III miejsce - 300 zł oraz 3 nagrody pieniężne w - kategorii od I klasy ponadgimnazjalnej wzwyż: I miejsce - 500 zł, II miejsce - 400 zł i III miejsce - 300 zł. O przyznanych nagrodach laureaci zostaną powiadomieni przez organizatora.
- Nadesłanie prac oznacza akceptację warunków konkursu i regulaminu, którego ostateczna interpretacja należy do jury konkursu.
- Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem przez osoby uczestniczące zgody na przetwarzanie przez organizatora ich danych osobowych na potrzeby konkursu oraz w celach marketingowych organizatora (ustawa o ochronie danych osobowych z dn. 29.08.1997 r., Dz.U. nr 133, poz. 833 z późń. zm.).
Kontakt w sprawie Konkursu fotograficznego ?Twarze?: Gminne Centrum Kultury i Bibliotek (33-156 Skrzyszów 638), tel./fax 0-14 674-55-08. Koordynator konkursu: Jerzy Świtek, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 0-608-400-124.

 


Znajdź książkę

BIP

Lokalizacja

JĘZYK ANGIELSKI

Album o Szynwałdzie