Vsmart Extensions
PDF Drukuj Email

LESZEK MAZAN GOŚCIEM KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH

zobacz zdjęcia...


Z inicjatywy Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie w Kole Gospodyń Wiejskich w Ładnej odbyło się spotkanie z LESZKIEM MAZANEM - znanym krakowskim dziennikarzem i publicystą, autorem wielu książek pełnych anegdot i historycznych ciekawostek ("Wy mnie jeszcze nie znacie", "Zdarzenia
z życia naszego monarchy", "Pępek świata nazywa się Kraków" i in.).


Spotkanie z red. Mazanem uświetniło uroczystość otwarcia Klubu "Florianka" Koła Gospodyń Wiejskich w Ładnej. Powstałe w 2007 roku KGW znalazło swoją siedzibę w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Ładnej. Liczy 32 członkinie, na czele których stoi prezes Janina Boruch. 17 listopada 2007 roku gospodynie oficjalnie otrzymały do użytkowania lokal z przeznaczeniem na Klub, któremu nadano imię "Florianka".
Wśród przybyłych na uroczystość znaleźli się m.in. wójt Gminy Skrzyszów inż. Józef Gądek, ks. proboszcz Wiesław Gomułka, dyr. GCKiB Małgorzata Chwistek, sołtys Ładnej Julian Tchoń, prezes Zarządu OSP w Ładnej Stanisław Młyński, przedstawicielki Zarządu KGW w Woli Rzędzińskiej i liczni sympatycy Koła.
Z uwagą i rozbawieniem słuchano wspomnień i anegdot przywoływanych przez Leszka Mazana. Gość z Krakowa barwnie i ze swadą przytaczał zabawne i ciekawe historie - zarówno z zamierzchłej przeszłości, jak i z własnych doświadczeń.
Wszyscy uczestnicy uznali wieczór za bardzo udany i wart kontynuowania, zarówno z udziałem Leszka Mazana, jak i innych, specjalnie zaproszonych do Ładnej osób.

 

Znajdź książkę

BIP

Lokalizacja

JĘZYK ANGIELSKI

Album o Szynwałdzie