Vsmart Extensions
PDF Drukuj Email

Konkurs fotograficzny TWARZE

 

Fotografia to dziedzina sztuki i forma aktywności stale obecna w programie działania Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie - czy to w formie warsztatów fotograficznych dla zainteresowanych, czy też w formie kolejnych otwartych konkursów.
Obecnie trwa nowy, trzeci już, konkurs fotograficzny, zatytułowany ?Twarze?i dotyczy sztuki portretowania. Dwa wcześniejsze: ?Gmina Skrzyszów w obiektywie? oraz ?Ludzie i zdarzenia?, cieszyły się dużym zainteresowaniem amatorów fotografowania, a ich plonem były okolicznościowe wystawy, spotkania promocyjne i wydane publikacje albumowe.
Podsumowanie konkursu wraz z wręczeniem nagród odbędzie się 26 marca 2011 w Tarnowskim Centrum Kultury. Uroczystość zakończy koncert Anny Tretter z zespołem.

zobacz zdjęcia...

Notka biograficzna

Anna Treter - solistka i pianistka zespołu Pod Budą, z którym pracuje od początku jego istnienia. Grupa nagrała 13 płyt mających dziś status platynowych, zarejestrowała wiele recitali telewizyjnych, uczestniczyła we wszystkich większych festiwalach, ale przede wszystkim zagrała kilka tysięcy koncertów ciągle ciepło przyjmowanych przez publiczność. W 2007 zespół obchodzi 30-lecie swojego istnienia.

W 2003 roku Anna Treter zdecydowała się na wydanie solowego albumu ?Na południe?. Gościnnie na płycie wystąpili: Ryszard Rynkowski, Magda Steczkowska, Piotr Schulz, a także kapela Sebastiana Karpiela - Bułecki (Zakopower). Większość tekstów napisała sama . Prawie cała muzykę skomponował Jan Hnatowicz ? gitarzysta i aranżer, kompozytor wielu przebojów zespołu Pod Budą m.in. Ballada o ciotce Matyldzie, Blues o starych sąsiadach, Gdy mnie kochać przestaniesz ? prywatnie mąż artystki. Album okazał się sukcesem wydawniczym, jego dobre przyjęcie, świetne recenzje i reakcje słuchaczy na koncertach zachęciły ją do wydania w 2005 roku kolejnej płyty ?Może tak może nie?, jeszcze bardziej osobistej, opartej prawie w całości na własnych tekstach.

Z całą pewnością prawdziwym żywiołem artystki są koncerty w których towarzyszy jej zespół 5 znakomitych krakowskich muzyków, a także solista , Jacek Kotlarski. Naturalną tego konsekwencją jest trzeci ? nagrany na żywo ? solowy album Anny Treter p.t. ?Bez retuszu? będący zapisem koncertu, który odbył się w krakowskich Krzysztoforach jesienią 2005. Płyta ukazała się w listopadzie 2006 roku. Przy okazji jej wydania można śmiało utwierdzić się w przekonaniu, że decyzja artystki o samodzielnych działaniach muzycznych, o rozwijaniu własnych projektów była całkowicie słuszna i dzięki niej wrażliwi i poszukujący słuchacze zyskali wiele nowych pięknych tekstów i melodii. Ania nie zapominając o swych korzeniach, o grupie ?Pod Budą? równolegle i z powodzeniem rozwija solową karierę.
W 2006 roku powstał dwuczęściowy telewizyjny recital artystki, będący zapisem jednego z koncertów. Był już wielokrotnie emitowany na antenach TVP i TV Polonia.
Ania otworzyła także w Krakowie swoją ?Piosenkarnię?. Co miesiąc spotyka się w niej z młodymi, wrażliwymi, mającymi coś do powiedzenia muzykami, poetami, kompozytorami i pieśniarzami.

Więcej szczegółów dotyczących Anny Treter na stronach
www.annatreter.pl , oraz www.podbuda.art.pl

A oto co sama autorka napisała o swych autorskich projektach:

Moje piosenki powstają z ciągłej i niekłamanej fascynacji życiem, bogactwem ludzkich uczuć i doznań . Nie znam odpowiedzi na wiele pytań, ale pytam? Jaki mamy wpływ na własne życie, jaka rolę odgrywa w nim przypadek czy przeznaczenie, jak tłumaczyć skomplikowane relacje między ludźmi. Takimi refleksjami, nierzadko bardzo osobistymi dzielę się z moimi słuchaczami

 

Znajdź książkę

BIP

Lokalizacja

JĘZYK ANGIELSKI

Album o Szynwałdzie