Vsmart Extensions
PDF Drukuj Email

Młodzi kręcą filmy...

 


Zbliża się kolejny już IV Festiwal Filmów Krótkometrażowych i Prezentacji Multimedialnych STOP. Młodzież z naszej Gminy już rozpoczęłą przygotowania do konkursu. Profilkatyka to główne hasło festiwalu, dlatego filmy te mają zadanie szerzyć wśród młodzieży inne spojrzenia na rzeczywistość, takie które pełne jest dobrej zabawy, która nie musi kojarzyć się ze "wspomagaczami".

Iwona Stelmach wraz z Natalią Wolak postanowiły odczarować wizerunek młodzieży, a także pokazać zło jakie niesie ze sobą nałóg. Kręcą film profilaktyczny na III Młodzieżowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych STOP!

Co chcecie pokazać w swoim filmie?

Świat składa się z dobry i złych stron. Najczęściej jednak postrzegamy te złe,
gdyż są bardzo wyraźne i długo o nich pamiętamy. Dobra strona zazwyczaj jest w cieniu, pomijana i szybko ulatująca z pamięci. Często mówi się, że ludzie młodzi
są nieodpowiedzialni, sięgają po papierosy, alkohol, wpadają w nałogi. I często tak właśnie jest, my postanowiłyśmy w jakiś sposób położyć temu kres, - kręcimy film, który pokarze inną stronę młodych, i to w jaki sposób można sprzeciwić się złu, gdy już nas dosięgnie. Pod kierunkiem Pani Agnieszki Tłuścik kręcimy film, o tym jakie są skutki nieprzemyślanych decyzji, jak można zmarnować swoje życie i jakie ono może być piękne kiedy podejmujemy właściwe decyzje.


Kilka zdjęć z planu filmowego:

Inną osobą, która postanowiła pokazać swoje zainteresowanie jest Elżbieta Chwistek, jej pasją jest jest KUNG-FU:

"Ja w swoim filmie chiałabym pokazać czym się interesuję, oraz to, że kung-fu
jest nie tylko sztuką walki, ale też sztuką życia".


Zdjęcia z planu filmowego:

 

Znajdź książkę

BIP

Lokalizacja

JĘZYK ANGIELSKI

Album o Szynwałdzie