Vsmart Extensions
PDF Drukuj Email

60 lecie Gminnej Biblioteki Publicznej w Skrzyszowie

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Skrzyszowie obchodzi 60 lecie swego istnienia. Już sześć dekad służymy czytelnikom nie tylko ze Skrzyszowa i obszaru gminy, ale także z innych terenów, z Tarnowem włącznie.

Możemy się poszczycić tym, że nasza placówka należy do najlepiej zaopatrzonych w powiecie. Starannie dobierany księgozbiór zawiera nie tylko kompletny zestaw podstawowych utworów klasyki, ale także wszystkie głośne pozycje z ostatnich najnowsze bestsellery i tytuły popularno-naukowe, poszukiwane przez miłośników dobrej książki.

Sami też prowadzimy działalność wydawniczą, a nasz dorobek liczy kilka tytułów o zróżnicowanym charakterze ? od popularnych przewodników turystyczno-geograficznych najbliższych okolic, poprzez monografie i wspomnienia, na zbiorkach poetyckich skończywszy.

W naszej czytelni od czasu do czasu odbywają się spotkania , prelekcje i dyskusje, np. z wójtem Józefem Gądkiem i Elżbietą Stepską-Kot o podróży na Ukrainę i losach zesłańców na Sybir, z ks. prof. Michałem Bednarzem na temat filmu ?Pasja? Mela Gibsona czy z filmoznawcą Jerzym Świtkiem na temat literatury i filmu spod znaku science fiction.

Dbamy również o zaplecze techniczne nasze i placówek nam podległych. Mamy niewielką pracownię komputerową, z której można korzystać bezpłatnie. Od kilku lat prowadzimy komputeryzację zbiorów i wszystkie nowości wydawnicze można znaleźć w katalogu komputerowym. Wszystkie filie naszej Biblioteki ? w Pogórskiej Woli, Łękawicy i Szynwałdzie ? posiadają własne kserokopiarki.

Utrzymujemy stałe kontakty ze szkołami, przedszkolami, instytucjami i organizacjami pozarządowymi nie tylko z terenu gminy Skrzyszów. Od kilku lat współpracujemy między innymi ze Środowiskowym Klubem Studenckim ?Przepraszam? z Tarnowa, Małopolskim Instytutem Kultury z Krakowa, Stowarzyszeniem Abstynentów ze Skrzyszowa.

Od 1994 roku działamy w obrębie większej jednostki organizacyjnej ? Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek. O zakresie naszych działań mogą Państwo przeczytać w naszym folderze.

Z okazji 60 rocznicy powstania Gminnej Biblioteki Publicznej w Skrzyszowie
pragnę podziękować wszystkim,
którzy przyczyniają się swoją różnoraką pomocą, życzliwością i podejmowanymi decyzjami do wspierania naszej placówki
i umożliwiają jej rozwój ? dla dobra środowiska,
dla zaspokajania kulturalnych potrzeb
i aspiracji mieszkańców naszej gminy,
dla podnoszenia poziomu kulturalnego naszej Małej Ojczyzny.Małgorzata Chwistek

Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie

 

Znajdź książkę

BIP

Lokalizacja

JĘZYK ANGIELSKI

Album o Szynwałdzie