Vsmart Extensions
PDF Drukuj Email

 

IV MFFKiPM "Stop!" 2007


Idea IV Młodzieżowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych i Prezentacji Multimedialnych ?STOP!?, Skrzyszów, 4-6 maja 2007

Dzisiejszy świat młodego człowieka ogarnęło dziwne szaleństwo. Szaleństwo, które zaczyna się niegroźnie. Kto by przypuszczał, że Ola patrząc w lustro, widzi grubasa? Że zachoruje na bulimię i będzie uzależniona od wymiotów? Albo Kuba: żeby zaimponować kolegom, sięgnie po pierwsze piwo, pierwszego papierosa czy skręta? ? Przecież jedno piwo jest nieszkodliwe ? mówią. Zgadza się, jedno nie. Ale czy młody człowiek umie poprzestać na tym jednym? Młodzież, szukając akceptacji, ucieka również w świat gier komputerowych, bo tam jest się kimś wyjątkowym, ma się władzę nad innymi. Moi rówieśnicy, szukając znieczulenia, zrozumienia czy swego rodzaju bezpieczeństwa, popadają w uzależnienia. Całe to szaleństwo spowodowane jest usilnym poszukiwaniem akceptacji w społeczeństwie lub jest reakcją na patologię. Problem, który już istnieje, nie tylko trzeba eliminować, ale także trzeba zapobiegać jego powstawaniu. Dlatego właśnie IV Młodzieżowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych i Prezentacji Multimedialnych ?Stop!? sięga, tak jak poprzednie Festiwale, do przyczyn problemu. Festiwal: jego nazwa skłania do zatrzymania się. Człowiek, który przystaje na rozstaju, ma szansę na zastanowienie się i przemyślenie obieranej drogi. Drogi obieranej przez siebie lub znajomego. Zatrzymanie to okazja do zaczerpnięcia powietrza i nabrania nowych sił. Chcę, by młodzi ludzie, zamiast zatracać swoje wartości, nauczyli się o nich mówić głośno poprzez rozwijanie swojej twórczości. Powiedzenie sobie ?Stop!? to szansa na podjęcie decyzji o losie swoim i drugiego człowieka. Dlatego też Festiwal poprzez warsztaty psychologiczne, kształtuje postawę młodego człowieka w społeczeństwie i jego relacje z innymi ludźmi. To także okazja do rozwijania swoich zainteresowań i umiejętności, szansa na zdobycie nowej wiedzy i nowych znajomości.

Karolina Łabno

koordynator IV MFFKiPM ?Stop!?

IV Młodzieżowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych i Prezentacji Multimedialnych "Stop!" odbył się w dniach 4-6 maja 2007 w Skrzyszowie. Zwycięstwo przypadło ex aequo dwóm obrazom: ?Oto jest pytanie? w reż. Krzysztofa Głuszaka, juniora, oraz filmowi pt. ?Wpelllzlyśmy?? w reż. Bartosza Poręby i Macieja Karkoszy.

 

Znajdź książkę

BIP

Lokalizacja

JĘZYK ANGIELSKI

Album o Szynwałdzie