Vsmart Extensions
PDF Drukuj Email

KOLEJNE "WAKACYJNE WYJAZDY"

zobacz zdjęcia...


Zainicjowany w 2006 r. przez Gminne Centrum Kultury i Bibliotek cykl ?Wakacyjnych wyjazdów do Krakowa? odbył się również w tym roku.

Zorganizowane zostały dwie wyprawy autokarem, w lipcu i w sierpniu, w których mogły wziąć udział nie tylko dzieci i młodzież, ale także dorośli ? każdy, kto chciał spędzić dzień na ciekawej wycieczce z atrakcyjnym programem. I tym razem propozycja GCKiB spotkała się z dużym zainteresowaniem nie tylko skrzyszowian, ale i mieszkańców najbliższych okolic.
W programie znalazły się m.in.: dwukrotna wizyta w kinie trójwymiarowym ?Imax?
w centrum Kraków Plaza.

Pierwszy z obejrzanych filmów to ?Wspaniałe pustkowie. Spacer po Księżycu?
(USA, 2005) ? dokumentalny zapis wyprawy kosmonautów z programu Apollo, których zadaniem było badanie i eksploracja Księżyca. Obrazy, które oglądają tylko kosmonauci, tutaj pojawiły się w całej okazałości przed oczami widzów.
W przestrzennym wymiarze, na ogromnym ekranie (18 metrów na 24 metry),
w systemie dźwiękowym surround, widzowie poczuli się jak astronauci,
którzy na własne oczy podziwiają ?wspaniałe pustkowie?, jakim jest powierzchnia planety.
Pejzaż, ukształtowanie terenu, warunki, w jakich odbywa się lot ? to wszystko zostało utrwalone za pomocą specjalnych kamer na taśmie filmowej i odtworzone podczas seansu. Niezapomniane wrażenie!

Drugi seans był podróżą w głębiny morskie ? ?Perła oceanów. Spacer po rafie?
(USA, 2005). Na ekranie można było podziwiać niezwykłe bogactwo życia na rafach koralowych: popisy delfinów, walki rekinów, spotkanie z wężem morskim, spacery wielkiego żółwia wśród niezwykle bujnej podwodnej roślinności. Film kręcono na obszarze Wielkiej Rafy Koralowej w Australii oraz na terenie wysp Bahama. Na obraz złożyło się 14 sekwencji, z których każda ukazywała inny gatunek stworzeń, zilustrowany charakterystycznym akcentem muzycznym. Ostatnia część omawiała problem obumierania rafy i przybliżała niebezpieczeństwa zagrażające i niszczące ten niezwykle wrażliwy ekosystem.

Również dwukrotnie odwiedzono Galerię Krakowską ? otwarty w 2006 roku kompleks handlowo-usługowy, na terenie którego znajduje się 270 sklepów z różnorodnych branż ? od odzieżowych po spożywcze i gastronomiczne, usytuowanych na trzech piętrach. Wspaniała architektura, która tworzy okazały i potężny budynek, czyni to miejsce wyjątkowym punktem w krajobrazie Krakowa. Tutaj można zapoznać się z najnowszymi trendami, wzornictwem, stylami, które nie ustępują tym znajdującym się poza granicami naszego kraju. Nic dziwnego, że zwłaszcza panie uznały, iż ten punkt programie mógłby trwać znacznie dłużej.
Kolejna atrakcja ?Wakacyjnego wyjazdu? to Park Wodny ? największy w Polsce i jeden z największych tego typu obiektów w Europie. Doskonała zabawa i wypoczynek pośród mnóstwa wodnych atrakcji: sauny, hydromasaże, jacuzzi, ścianki wspinaczkowe, tęczowa ścieżka, mostek tybetański i niemal 800 metrów różnorodnych zjeżdżalni czyni krakowski Aqua Park idealnym miejscem relaksu. Wreszcie wizyta w ZOO. Na 15 hektarach usytuowano setki klatek, wybiegów, baseny i woliery, prezentując wszystkie możliwe gatunki zwierząt i ptaków ? od tych dobrze znanych, występujących w naszym obszarze geograficznym, jak i tych rzadkich, przywiezionych z krajów egzotycznych.

Wśród najmłodszych uczestników wycieczki najwięcej zainteresowania wzbudziło
Mini ZOO ? miejsce stworzone z myślą o dzieciach, gdzie istnieje możliwość bliskiego kontaktu z młodymi zwierzętami. Można tam pogłaskać i nakarmić przygotowaną
przez obsługę paszą kucyki, króliczki miniaturowe, świnki morskie, żółwie, kózki karłowate, osiołki i lamy.

Można przyjrzeć się z bliska zabawnym świnkom wietnamskim i zaprzyjaźnić
z mieszkającymi po sąsiedzku mundżakami chińskimi. Raj dla maluchów!
Wszyscy uczestnicy ?Wakacyjnych wyjazdów do Krakowa? wyrażali nadzieję, iż podczas kolejnych wakacji wycieczki będą kontynuowane, a rosnąca frekwencja potwierdziła trafność decyzji GCKiB o tej formie spędzania wolnego czasu.

 

Znajdź książkę

BIP

Lokalizacja

JĘZYK ANGIELSKI

Album o Szynwałdzie