Vsmart Extensions
PDF Drukuj Email

Nieformalna Grupa Młodzieżowa ?Świetliki?


Nieformalna Grupa Młodzieżowa ?Świetliki? to grupa liderów środowiskowych. Powstała dzięki programowi ?Przyjaciel?, zrealizowanemu w czerwcu 2003 przez Stowarzyszenie Teatr Nie Teraz na terenie gminy Skrzyszów.

Grupa działa w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie. Tworzą ją osoby
w wieku 13-18 lat, zainteresowane wszelką twórczą aktywnością: literacką, teatralną, filmową, plastyczną, fotograficzną, dziennikarską.
Jej członkowie uczestniczyli w czterech Małopolskich Forach Liderów Młodzieżowych organizowanych przez Pełnomocnika Marszałka Województwa Małopolskiego.
Mają również za sobą udział w warsztatach teatralnych (Kraków, 2004),
w warsztatach autopromocji i negocjacji (Odporyszów, 2004), w warsztatach dotyczących pisania projektów do programu ?Make a Connection?; (Skrzyszów, 2004 i Tarnów, 2005).

?Świetliki? redagują skrzyszowski kwartalnik ?Pejzaż?, działają w Kółku Plastycznym (w 2003 i 2004 roku zorganizowały dwie aukcje swoich obrazów na Dożynkach Gminnych), są pomysłodawcami i współorganizatorami Młodzieżowego Przeglądu Twórczości Teatralnej ?Spojrzenia? ? prezentacji amatorskich zespołów teatralnych działających w szkołach, przy parafiach lub w miejscowych ośrodkach kultury, głównie na terenie Małopolski, ale także w innych województwach. Grupa ?Świetliki?
jest również pomysłodawcą i organizatorem Młodzieżowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych i Prezentacji Multimedialnych ?Stop!?, który to projekt otrzymał w 2003 nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego za najlepszy pomysł na akcję antyuzależnieniową. Do tej pory odbyły się trzy edycje Festiwalu ?Stop!?. Dziewczęta z NGM ?Świetliki? współpracowały także jako wolontariuszki pod-czas Festiwalu Komedii ?Talia?; w Tarnowie.

Obecnie Nieformalną Grupę Młodzieżową ?Świetliki? tworzą: Magdalena Biedroń, Elżbieta Chwistek, Bernadetta Jarmuła, Maciej Król, Karolina Łabno, Agnieszka Mucha, Bożena Niemiec, Anita Srebro i Mariola Starzyk.

Opiekunem Grupy jest Jerzy Świtek.


 

Znajdź książkę

BIP

Lokalizacja

JĘZYK ANGIELSKI

Album o Szynwałdzie