Vsmart Extensions
PDF Drukuj Email

O ?Wakacyjnych wyjazdach do Krakowa?

 


Z inicjatywy Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie w lipcu i sierpniu odbyły się dwa ?Wakacyjne wyjazdy do Krakowa?.


W wyjazdach mogły wziąć udział zarówno dzieci, młodzież, ale także dorośli. Ta propozycja adresowana była do wszystkich, którzy czas letniej kanikuły spędzali w domu, nie mając możliwości dłuższego wyjazdu ? na wczasy, kolonie czy obozy, lub do tych, którzy chcieli skorzystać z atrakcyjnej wycieczki.

?Wakacyjny wyjazd do Krakowa? obejmował cały dzień ? od godz. 8 rano do godz. 20. Podczas pierwszej wyprawy uczestnicy wzięli udział w seansie kina trójwymiarowego IMAX, gdzie obejrzeli film Życie oceanów?, następnie odwiedzili Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, a wyjazd zakończyli w Parku Wodnym, gdzie przez 2 godziny pływali, nurkowali, szusowali na licznych zjeżdżalniach, poddawali się biczom wodnym, pławili się w jacuzzi, przeprawiali się przez ?most tybetański? i korzystali z wielu innych atrakcji.

Drugi ?Wyjazd? wiązał się ze zwiedzaniem Krakowa, wizytą w oceanarium Muzeum Przyrodniczego i, oczywiście, ponownym odwiedzeniem Parku Wodnego.

Spore wrażenie zrobiło kino trójwymiarowe. Wielu uczestników po raz pierwszy w życiu zobaczyło na ekranie obrazy ?jak żywe? ? a to dzięki specjalnej technice rejestracji, a następnie odtwarzania, dającym wrażenie przestrzeni. Nieodzownym rekwizytem w tym przypadku były specjalne okulary, które każdy widz otrzymał przed wejściem na salę kinową. Dzięki nim wszystkie ryby, ssaki i rośliny wodne sprawiały wrażenie realnie istniejących, i to w zasięgu ręki. Duże przeżycie!

Sporo ciekawych ekspozycji posiada oceanarium, gdzie można zobaczyć rzadkie przykłady fauny i flory morskiej ? od egzotycznych, wielobarwnych rybek (znanych niektórym z animowanego filmu ?Gdzie jest Nemo??), poprzez żółwie, kolorowe karpie, piranie, a na rekinach skończywszy ? oczywiście dużo mniejszych od tych znanych
z filmu ?Szczęki?.

W oceanarium można też zobaczyć inne, nie morskie okazy, jak np. papugi lub rekonstrukcję ogromnego, prehistorycznego nosorożca włochatego, czy szczątki dinozaurów oraz innych stworzeń epoki jurajskiej. Pamiątkowe zdjęcie całej grupy na Rynku, przed Sukiennicami, które później zamieściła ?Gazeta Krakowska? z krótką informacją o skrzyszowskiej wycieczce, dopełniło miary atrakcji ?Wakacyjnych wyjazdów do Krakowa.

 

Znajdź książkę

BIP

Lokalizacja

JĘZYK ANGIELSKI

Album o Szynwałdzie