Vsmart Extensions
PDF Drukuj Email

Zobacz więcej...

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

Spotkanie II

W dniu 02.06.2011 r. w Bibliotece Publicznej w Łękawicy odbyło się już drugie spotkanie z cyklu ,,Cała polska czyta dzieciom'' w czasie których to spotkań czytają dzieciom znane i lubiane osoby.

Podczas tego spotkania główną postacią był zaproszony przez prowadzącą bibliotekę w Łękawicy Irenę Bałut - pan wójt Gminy Skrzyszów Marcin Kiwior, który ze znawstwem podszedł do tematu i - jako iż już wcześniej słyszał, że przedszkolaki lubią bajki o strażakach - to przeczytał im książeczkę Czesława Janczarskiego ,,Jak Wojtek został strażakiem''.

Dzieci w wielkim skupieniu wysłuchały zaprezentowanego tekstu o małym chłopcu, któremu bardzo podobał się zawód strażaka lecz niestety był za młody, żeby nim zostać. Obiecano mu jednak, że gdy z Wojtka zamieni się w Wojciecha to wtedy przyjmą go do straży. Ale pewnego dnia Wojtuś widząc pożar u sąsiada uratował z domu ogarniętego ogniem śpiące w nim dziecko a później wezwał strażaków bijąc w dzwon na alarm. W uznaniu za swój bohaterski czyn chłopiec został przyjęty do strażackiej braci.

Przedszkolaki prawidłowo odpowiedziały na zadawane przez pana wójta pytania dotyczące przeczytanego opowiadania. Dzieci opowiedziały również panu wójtowi, że bardzo lubią jak się im czyta bajki i pytały go kiedy jeszcze ich odwiedzi. Wójt obiecał, że jeszcze kiedyś przyjdzie do sympatycznych przedszkolaków, ale chciał się również dowiedzieć jakie bajki dzieci chciałyby usłyszeć. Padały różne propozycje: dziewczynki chciałyby posłuchać o ,, Królewnie Śnieżce?, o Smerfach, o księżniczkach; a chłopcy o dinozaurach, o Scooby Doo!, o smokach. Wójt obiecał, że weźmie te sugestie pod uwagę i następnym razem coś z tych bajek przeczyta. Dzieci pięknie podziękowały i pożegnały pana wójta oklaskami i głośnym ,,dowidzenia?

 

Znajdź książkę

BIP

Lokalizacja

JĘZYK ANGIELSKI

Album o Szynwałdzie