Vsmart Extensions
PDF Drukuj Email

Zobacz więcej...

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

Spotkanie I

 

Prowadząca Bibliotekę Publiczną w Łękawicy p. Irena Bałut w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom? zorganizowała Wielką akcję czytania w bibliotece w Łękawicy dla dzieci przez znane i lubiane osoby!

W dn. 31.05. 2011 r. odbyło się pierwsze z całego cyklu spotkań, w którym uczestniczyli strażacy z OSP w Łękawicy.
Zaproszeni strażacy: Andrzej Ciurej, Marcin Kaczor, Szczepan Kozdroń sugestywnie przeczytali i obrazowo zinterpretowali wiersz Jana Brzechwy ,,Pali się?, za co dostali ogromny aplauz od zgromadzonych przedszkolaków.
-,,Tacy strażacy ? to są strażacy,
-Takich strażaków potrzeba nam?

- Można powtórzyć słowa wiersza myśląc o występujących sympatycznych strażakach.

Dzieci mogły obejrzeć z bliska umundurowanie strażaków - stroje w których jeżdżą do pożarów i na inne akcje, w których niosą pomoc ludziom, jak również mundur galowy w którym panowie biorą udział w uroczystościach i paradach.

Wielką frajdę sprawili przedszkolakom strażacy pozwalając im obejrzeć a potem przymierzyć hełmy a także zaprezentowali zachwyconym dzieciom ręczną syrenę, którą można było spróbować uruchomić.

Przedszkolaki dowiedziały się również pod jaki numer trzeba zadzwonić gdy zauważy się pożar, a także poznały świętego patrona, który sprawuje opiekę nad strażakami.

Pani Irena zaprezentowała różne książeczki mówiące o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, które można wypożyczyć w bibliotece a także przygotowała zestaw pytań i zagadek dotyczących przedstawionego wiersza i sprzętów potrzebnych przy pracy. Okazało się, że dzieci uważnie słuchały i potrafiły odpowiedzieć na każde pytanie.

Strażacy byli bardzo zadowoleni ze spotkania z dziećmi ponieważ okazało się, że rośnie im pokolenie następców - przedszkolaki zadeklarowały iż pomimo tego że ten zawód jest ciężki i niebezpieczny one jak dorosną też zostaną strażakami.

 

Znajdź książkę

BIP

Lokalizacja

JĘZYK ANGIELSKI

Album o Szynwałdzie