Vsmart Extensions
PDF Drukuj Email

Festiwal ?STOP!?


Ogólnopolski Festiwal Filmów Młodzieżowych ?STOP!?

W 2003 roku Marszałek Województwa Małopolskiego ogłosił konkurs na najlepszy projekt akcji antyalkoholowej, obejmujący teren Małopolski. Projekt Karoliny Łabno i Eweliny Srebro z Nieformalnej Grupy Młodzieżowej ?Świetliki?, działającej przy GCKiB w Skrzyszowie, zdobył główną nagrodę (2000 zł), którą wręczył Marszałek Województwa Małopolskiego 1 grudnia 2003 roku.

Tak powstał Młodzieżowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych i Prezentacji Multimedialnych ?STOP!?. Początkowo jego celem była szeroko pojęta edukacja i profilaktyka związana z niebezpieczeństwem nałogów i uzależnień w życiu człowieka. Festiwal skupiał się na takich zagrożeniach jak narkomania, alkoholizm, uzależnienie od nikotyny, a nawet od komputera ? niewątpliwie poważnych problemach współczesności, zwłaszcza wśród młodzieży.

W 2008 roku zmieniła się nazwa festiwalu, a jego formuła została zmodyfikowana. W Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Młodzieżowych ?STOP!? biorą udział amatorskie filmy dokumentalne, fabularne i animowane, których charakter spełnia założenia imprezy. Tematyka filmów została rozszerzona poza problemy nałogów i uzależnień. ?Stop!? to hasło do zatrzymania się, zastanowienia się, refleksji nad szeroko pojętymi problemami naszej rzeczywistości.

Przesunięciu uległ limit wieku uczestników Festiwalu ? twórcy filmów nie mogą przekroczyć 25. roku życia.

Filmy ocenia profesjonalne jury, które przyznaje nagrody i wyróżnienia.

Festiwalowi towarzyszą warsztaty filmowe dla uczestników, które mają za zadanie poszerzyć ich wiedzę dotyczącą umiejętności posługiwania się kamerą.

 

 

Znajdź książkę

BIP

Lokalizacja

JĘZYK ANGIELSKI

Album o Szynwałdzie