Vsmart Extensions
PDF Drukuj Email

6. WAKACYJNY WYJAZD DO KRAKOWA


W ciągu dotychczasowych "Wakacyjnych wyjazdów do Krakowa", organizowanych przez Gminne Centrum Kultury i Bibliotek od 2006 roku, wypracowana została formuła, która znalazła uznanie wśród uczestników. Dlatego od dwóch lat wynajmowany przez GCKiB autokar wypełnia się dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, którzy udają się na całodzienną wycieczkę do grodu Kraka.

Największym powodzeniem cieszą się wizyty w Parku Wodnym, seanse w kinie trójwymiarowym i zwiedzanie, połączone często z zakupami, Galerii Krakowskiej. I taki też program będzie obejmował "6. Wakacyjny wyjazd dla dzieci, młodzieży i dorosłych do Krakowa", który odbędzie się 21 sierpnia 2008 (czwartek) .
Wyprawę rozpocznie 2-godzinny pobyt w Parku Wodnym , gdzie stali uczestnicy byli już pięciokrotnie. W upalne dni takie atrakcje jak pływanie w basenie, nurkowanie, jazda na licznych zjeżdżalniach, bicze wodnye, jacuzzi czy pokonywanie "mostu tybetańskiego" to prawdziwa przyjemność i stałe elementy wizyty w aqua parku. Za każdym razem zaplanowane 120 minut pobytu mijają niepostrzeżenie.
Wyjazd wakacyjny do Krakowa bez obejrzenia filmu trójwymiarowego byłby niesatysfakcjonujący. Dlatego podczas najbliższej wyprawy uczestnicy wezmą udział w kolejnym seansie kina IMAX. Tym razem będzie można obejrzeć film "Morskie stwory. Prehistoryczna przygoda" (USA, 2007, reż. Sean MacLeod Phillips).
W niezwykłej podróży National Geographic widzowie zagłębią się w jeszcze niezbadany świat "tych drugich dinozaurów", żyjących przed wiekami w wodzie. Film dostarcza nowych, fascynujących faktów naukowych oraz przenosi na duży ekran wizję historii największych stworzeń żyjących kiedykolwiek w oceanach.
Osiemdziesiąt milionów lat temu obszar środkowo-zachodniej części Ameryki pokryty był ogromnym morzem śródlądowym, gdzie wśród morskich fal rządziły kolosalne stworzenia. Te zdumiewające bestie rzucają wyzwanie naszej wyobraźni - począwszy od Styxosaurusa o żyrafiej szyi oraz morskich ptaków z uzębionymi dziobami, a skończywszy na T-Rexie oceanów - super drapieżcy o nazwie Tylosaurus o cielsku osiągającemu do ok. 12 metrów długości.
Przypomnijmy, że ekran w kinie IMAX ma wymiary 18 metrów na 24 metry i jest jednym z największych na świecie.
Wycieczkę zakończy 2,5-godzinne zwiedzanie Galerii Krakowskiej , największego centrum handlowo-usługowego w Małopolscy, gdzie każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.
Zainteresowani uczestnictwem w "6. Wakacyjnym wyjeździe do Krakowa" winni zjawić się w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie w godz. 8-16 (codziennie oprócz sobót) i zgłosić chęć udziału w wycieczce. Osoby niepełnoletnie, wyjeżdżające bez dorosłego opiekuna, muszą dostarczyć pozwolenie od rodziców. Formularz takiego oświadczenia można pobrać w GCKiB oraz w filiach bibliotecznych w Szynwałdzie, Łękawicy i Pogórskiej Woli.
Zgłoszenia przyjmowane będą do 19 sierpnia br. (wtorek). Koszt wyjazdu dla jednej osoby - 32 zł. Ilość miejsc ograniczona.

 

 

Znajdź książkę

BIP

Lokalizacja

JĘZYK ANGIELSKI

Album o Szynwałdzie