Vsmart Extensions
PDF Drukuj Email

NAJPIĘKNIEJSZE POSESJE

zobacz zdjęcia...


Przy współudziale Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek, w sierpniu 2007 roku rozstrzygnięty został ?Konkurs na Najpiękniej Ukwieconą i Zadbaną Posesję w Gminie?, ogłoszony przez Wójta Gminy Skrzyszów. W konkursie mogły wziąć udział wszystkie posesje zlokalizowane na terenie gminy.


Jury w składzie: Małgorzata Chwistek (dyr. Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek), Czesława Gbur (inspektor ds. rolnictwa Urzędu Gminy), Zbigniew Guzy (inspektor ds. promocji gminy Urzędu Gminy), Cecylia Dykacz (sołtys Łękawicy), Antoni Kiwior (sołtys Skrzyszowa), Tadeusz Plebanek (sołtys Szynwałdu), Julian Tchoń (sołtys Ładnej) i Roman Tryba (sołtys Pogórskiej Woli) po obejrzeniu wszystkich 19 posesji zgłoszonych do konkursu, postanowiło przyznać:

? w sołectwie Ładna: I miejsce (200 zł) za posesję p. Marii Lazarowicz
? w sołectwie Łękawica: I miejsce (200 zł) za posesję p. Zofii Mitery
? w sołectwie Pogórska Wola: I miejsce (200 zł) za posesję p. Feliksa Zająca
? w sołectwie Skrzyszów: I miejsce (200 zł) za posesję p. Małgorzaty
Krywańskiej

? w sołectwie Szynwałd: I miejsce (200 zł) za posesję p. Teresy Plebanek

Przy ocenie uwzględniano takie kryteria jak: ład i porządek panujący na posesji, wykoszenie ogrodu i terenów przyległych, różnorodność gatunkowa kwiatów i roślin oraz ogólny wygląd kwietników i rabat.
Spośród zwycięskich posesji w sołectwach wyłoniona została najpiękniejsza w gminie, za którą Jury uznało: posesję p. Małgorzaty Krywańskiej ze Skrzyszowa.
Właścicielka otrzymuje w formie nagrody 300 zł.
Właściciele wszystkich zgłoszonych posesji otrzymali upominki. Konkurs ogłaszany będzie corocznie.

 

 

Znajdź książkę

BIP

Lokalizacja

JĘZYK ANGIELSKI

Album o Szynwałdzie