Vsmart Extensions
PDF Drukuj Email

ODBYŁY SIĘ WARSZTATY DZIENNIKARSKIE

zobacz zdjęcia...

W ramach drugiej edycji projektu "Rzeczpospolita Internetowa" - programu wsparcia społeczności lokalnych z gmin wiejskich, realizowanego przez Fundację Grupy TP we współpracy z Programem Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP), Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie zorganizowało warsztaty dziennikarskie dla młodzieży i wydawców prasy lokalnej.
Zajęcia odbyły się w dniach 17-20 listopada 2007 w Klubie "U Siebie" (budynek "starej" szkoły w Skrzyszowie).

Zajęcia poprowadzili tarnowscy dziennikarze, ale nie zabrakło również gości spoza Tarnowa. Tarnowski fotoreporter Tadeusz Koniarz pokierował warsztatami na temat fotografii prasowej. Red. Jerzy Kosiba ("Temi") przybliżył uczestnikom praktyczne sposoby sporządzania notatki dziennikarskiej. Jerzy Świtek, instruktor GCKiB, mający za sobą wieloletnią praktykę dziennikarską w lokalnej prasie, radiu i telewizji, przeprowadził z uczestnikami kilka praktycznych ćwiczeń pod wspólnym hasłem "Powinności dziennikarskie". Z Warszawy, z International Center of Consulting and Education "Greenpol", przyjechał Marek Tomaszewski, współpracownik Piotra Tymochowicza - specjalisty w dziedzinie kreowania wizerunku medialnego.
W warsztatach wziął udział również Leszek Mazan - dziennikarz i publicysta z Krakowa, wieloletni kierownik krakowskiego oddziału PAP i redaktor "Przekroju", autor licznych książek o Krakowie, Pradze i Szwejku ("Austriackie gadanie, czyli Encyklopedia galicyjska", "Opowieści z krainy centusiów", "Z Mariackiej wieży hejnał płynie", "Poczet serc polskich" i wielu innych).

Zajęcia trwały przez 4 dni, codziennie od godz. 8 do godz. 14. Uczestniczyli w nich uczniowie i uczennice z gimnazjów ze Skrzyszowa, Szynwałdu i Pogórskiej Woli, a także osoby dorosłe - opiekunowie młodzieży. Łącznie - 33 osoby. W przerwach wszyscy mogli skorzystać z ciepłych napojów oraz poczęstunku przygotowanego przez organizatorów. Całość zakończyło uroczyste wręczenie uczestnikom certyfikatów potwierdzających udział w warsztatach.

Dzięki uzyskanej dotacji warsztaty dziennikarskie mogły się odbyć bezpłatnie.

 

Znajdź książkę

BIP

Lokalizacja

JĘZYK ANGIELSKI

Album o Szynwałdzie