Vsmart Extensions
Gminne Centrum Kultury i Bibliotek
PDF Drukuj Email

Konkurs fotograficzny TWARZE

 

Fotografia to dziedzina sztuki i forma aktywności stale obecna w programie działania Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie - czy to w formie warsztatów fotograficznych dla zainteresowanych, czy też w formie kolejnych otwartych konkursów.
Obecnie trwa nowy, trzeci już, konkurs fotograficzny, zatytułowany ?Twarze?i dotyczy sztuki portretowania. Dwa wcześniejsze: ?Gmina Skrzyszów w obiektywie? oraz ?Ludzie i zdarzenia?, cieszyły się dużym zainteresowaniem amatorów fotografowania, a ich plonem były okolicznościowe wystawy, spotkania promocyjne i wydane publikacje albumowe.
Podsumowanie konkursu wraz z wręczeniem nagród odbędzie się 26 marca 2011 w Tarnowskim Centrum Kultury. Uroczystość zakończy koncert Anny Tretter z zespołem.

zobacz zdjęcia...

Notka biograficzna

Anna Treter - solistka i pianistka zespołu Pod Budą, z którym pracuje od początku jego istnienia. Grupa nagrała 13 płyt mających dziś status platynowych, zarejestrowała wiele recitali telewizyjnych, uczestniczyła we wszystkich większych festiwalach, ale przede wszystkim zagrała kilka tysięcy koncertów ciągle ciepło przyjmowanych przez publiczność. W 2007 zespół obchodzi 30-lecie swojego istnienia.

W 2003 roku Anna Treter zdecydowała się na wydanie solowego albumu ?Na południe?. Gościnnie na płycie wystąpili: Ryszard Rynkowski, Magda Steczkowska, Piotr Schulz, a także kapela Sebastiana Karpiela - Bułecki (Zakopower). Większość tekstów napisała sama . Prawie cała muzykę skomponował Jan Hnatowicz ? gitarzysta i aranżer, kompozytor wielu przebojów zespołu Pod Budą m.in. Ballada o ciotce Matyldzie, Blues o starych sąsiadach, Gdy mnie kochać przestaniesz ? prywatnie mąż artystki. Album okazał się sukcesem wydawniczym, jego dobre przyjęcie, świetne recenzje i reakcje słuchaczy na koncertach zachęciły ją do wydania w 2005 roku kolejnej płyty ?Może tak może nie?, jeszcze bardziej osobistej, opartej prawie w całości na własnych tekstach.

Z całą pewnością prawdziwym żywiołem artystki są koncerty w których towarzyszy jej zespół 5 znakomitych krakowskich muzyków, a także solista , Jacek Kotlarski. Naturalną tego konsekwencją jest trzeci ? nagrany na żywo ? solowy album Anny Treter p.t. ?Bez retuszu? będący zapisem koncertu, który odbył się w krakowskich Krzysztoforach jesienią 2005. Płyta ukazała się w listopadzie 2006 roku. Przy okazji jej wydania można śmiało utwierdzić się w przekonaniu, że decyzja artystki o samodzielnych działaniach muzycznych, o rozwijaniu własnych projektów była całkowicie słuszna i dzięki niej wrażliwi i poszukujący słuchacze zyskali wiele nowych pięknych tekstów i melodii. Ania nie zapominając o swych korzeniach, o grupie ?Pod Budą? równolegle i z powodzeniem rozwija solową karierę.
W 2006 roku powstał dwuczęściowy telewizyjny recital artystki, będący zapisem jednego z koncertów. Był już wielokrotnie emitowany na antenach TVP i TV Polonia.
Ania otworzyła także w Krakowie swoją ?Piosenkarnię?. Co miesiąc spotyka się w niej z młodymi, wrażliwymi, mającymi coś do powiedzenia muzykami, poetami, kompozytorami i pieśniarzami.

Więcej szczegółów dotyczących Anny Treter na stronach
www.annatreter.pl , oraz www.podbuda.art.pl

A oto co sama autorka napisała o swych autorskich projektach:

Moje piosenki powstają z ciągłej i niekłamanej fascynacji życiem, bogactwem ludzkich uczuć i doznań . Nie znam odpowiedzi na wiele pytań, ale pytam? Jaki mamy wpływ na własne życie, jaka rolę odgrywa w nim przypadek czy przeznaczenie, jak tłumaczyć skomplikowane relacje między ludźmi. Takimi refleksjami, nierzadko bardzo osobistymi dzielę się z moimi słuchaczami

 
PDF Drukuj Email

Konkurs ?Pamiętajmy o ogrodach?

 

KONKURS
Pamiętajmy o Ogrodach

Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie zaprasza do uczestnictwa
w konkursie ? Pamiętajmy o ogrodach?.
Celem konkursu jest podniesienie walorów estetycznych najbliższego otoczenia, propagowanie zainteresowań związanych z tworzeniem pięknych i oryginalnych ogrodów oraz nagrodzenie twórców- zwycięzców.

WARUNKI UDZIAŁU W KONKURSIE:

 1. Uczestnikiem konkursu może być każdy właściciel ogrodów znajdujących się na terenie Gminy Skrzyszów- z wyjątkiem członków komisji.
 1. Ogrody będą oceniane w oparciu o następujące kryteria i skalę punktową:
  • koncepcja i kompozycja ogrodu, od 1-5 pkt.
  • dobór roślin zdobiących ogród, od 1-5 pkt.
  • estetyka i stan techniczny małej architektury ogrodowej, od 1-5 pkt.
  • trawniki i ich utrzymanie, od 1-5 pkt.
  • ogólne wrażenie estetyczne ocenianego ogrodu, od 1-5 pkt.
 1. Oceny ogrodów zgłoszonych do konkursu dokona komisja powołana przez organizatora ? o terminie odwiedzin każdy uczestnik zostanie powiadomiony.
 1. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest złożenie pisemnego zgłoszenia ? pocztą lub w siedzibie GCKiB w Skrzyszowie do dnia 10 czerwca 2011 roku. Kartę zgłoszenia można otrzymać w siedzibie organizatora lub pobrać ze strony internetowej GCKiB : www.gckib.pl

Dodatkowe informacje można otrzymać pod numerem telefonu 14 6745508.

 1. Konkurs będzie przebiegał dwuetapowo: w obrębie poszczególnych sołectw oraz w zasięgu gminy.
 1. Przeglądu ogrodów komisja dokona w dniach 4-9 lipca 2011 roku.
 1. Nagrody:
 • zwycięzca najpiękniejszego ogrodu w sołectwie otrzyma 200 zł
 • zwycięzca najpiękniejszego ogrodu w gminie otrzyma dodatkowo 300 zł
 1. Decyzje komisji są ostateczne i nie podlegają odwołaniu.
 1. O wynikach konkursu uczestnicy zostaną poinformowani w tygodniu poprzedzającym obchody dożynek gminnych, a wręczenie nagród nastąpi podczas Gminnego Święta Plonów.

Organizatorzy serdecznie zapraszają Państwa do wzięcia udziału w konkursie.

 

KARTA ZGŁOSZENIA DO KONKURSU
?Pamiętajmy o ogrodach?

Imię i nazwisko ?????????????????????????..
Adres ?????????????????????????????.
Nr telefonu ???????????????????????????

Oświadczam, że zapoznałem/ łam się z regulaminem Konkursu. Jednocześnie wyrażam zgodę na sfotografowanie mojego ogrodu oraz opublikowanie tych fotografii wraz z danymi osobowymi do publicznej wiadomości do celów promocyjnych Gminy Skrzyszów.

Data i podpis zgłaszającego ????????????

 

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez organizatora moich danych osobowych w rozumieniu ustawy o ochronie danych osobowych (Dz. U. 101/2002 po. 926)

 

Data i podpis zgłaszającego ????????????..

Pobierz plik do wydruku: KARTA ZGŁOSZENIA DO KONKURSU ?Pamiętajmy o ogrodach?.

 
PDF Drukuj Email

SPOTKANIE NOWOROCZNE NIE TYLKO DLA SENIORÓW

 

Działający od września 2010 roku w Skrzyszowie Klub Seniora przygotował ciekawą propozycję dla mieszkańców Gminy - nie tylko seniorów.
27 stycznia 2011 (czwartek) w Domu Strażaka w Skrzyszowie odbędzie się "Spotkanie Noworoczne", na które Klub zaprasza wszystkich zainteresowanych.

Z inicjatywy animatorki Klubu Seniora, Barbary Łabno - skrzyszowianki, na co dzień pedagoga z Zespołu Szkół Medycznych w Tarnowie, w Domu Strażaka odbędzie się okolicznościowe spotkanie, w którym wezmą udział nie tylko osoby z Klubu, ale także członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Ładnej . Spotkanie ma charakter otwarty. Na planowane ?Spotkanie Noworoczne? złożą się występy grup artystycznych z Zespołu Szkół Medycznych im. Hanny Chrzanowskiej: grupy wokalno-instrumentalnej oraz Szkolnego Koła Teatralnego ?Kurtyna? z VI Liceum Ogólnokształcącego przy ZSM . ?Kurtyna? zaprezentuje spektakl ?Puste miejsce?, przygotowany pod opieką polonistki, Katarzyny Majki.
Początek spotkania - godz. 16.

 
PDF Drukuj Email

Jak zrobić dobry portret?


Z końcem lutego upływa termin przysyłania zdjęć na konkurs "Twarze". Dla tych, którzy chcieliby zdobyć większą wiedzę na temat sztuki portretowania za pomocą aparatu, organizujemy w styczniu 2011 roku kolejne warsztaty fotograficzne.

Przeprowadzi je, tak jak dotychczas, Tadeusz Koniarz - tarnowski fotografik, fotoreporter Agencji Fotograficznej ?Reporter?. Prowadzone przez niego zajęcia we wrześniu br. spotkały się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców naszej gminy. W nowych warsztatach mogą wziąć udział zarówno ci, którzy wcześniej nie uczestniczyli w tych spotkaniach, jak i ci, którzy już byli uczestnikami zajęć, gdyż Tadeusz Koniarz przewidział na najbliższe warsztaty nowe tematy.
Styczniowe spotkania fotograficzne nastawione będą głównie na umiejętności związane z wykonywaniem portretów - zarówno w warunkach studyjnych, jak i w plenerze. Wśród innych wątków znajdą się również m.in. pejzaż zimowy oraz obróbka w programie Lightroom zdjęć wykonanych podczas warsztatów.
Warsztaty obejmą łącznie 30 godzin zajęć. Pierwsze zebranie zainteresowanych przewidziane jest 8 stycznia 2011 roku (sobota) o godz. 11.30 w skrzyszowskiej bibliotece.
Posiadacze własnych aparatów fotograficznych proszeni są o zabranie ich już na pierwsze spotkanie.
Zajęcia są dla wszystkich bezpłatne.
Kontakt w sprawie Konkursu fotograficznego "Twarze": Gminne Centrum Kultury
i Bibliotek (33-156 Skrzyszów 638), tel./fax 14 674-55-08, 14 6283535 e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
PDF Drukuj Email

JAK ZADBAĆ O SWÓJ WYGLĄD I STYL


zobacz zdjęcia...

?Charakteryzacja i stylizacja postaci?- taki temat miało spotkanie, które odbyło się 27 listopada 2010 w Klubie ?Florianka?, prowadzonym przez Koło Gospodyń Wiejskich w Ładnej. Spotkanie odbyło się w ramach projektu, który przygotowany został i jest obecnie realizowany przy wsparciu Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie, będącego partnerem tego projektu.

Spotkanie poprowadziła Ingeborga Bogusz, kosmetyczka i stylistka z krakowskiej Akademii Wizerunku OSA Moniki Jurczyk. Firma istnieje już 6 lat, z powodzeniem podpowiadając paniom, jak zadbać o wizerunek, na co zwracać uwagę w swoim wyglądzie, jak podkreślać atuty i jak tuszować mankamenty figury. Dotyczy to również rozpoznania tonacji kolorystycznej, która najlepiej odpowiada charakterowi sylwetki - a, jak ujawniła pani Ingeborga, jest ich 9 typów. Ten rodzaj wiedzy ma już swoją własną nazwę: dress code.
Zdaniem prowadzącej warsztaty, żyjemy w społeczeństwie obrazkowym, w którym często opakowanie jest ważniejsze od zawartości. Popularne porzekadło mówi: jak cię widzą, tak cię piszą. Inne prawidła, o których warto pamiętać i które przypomniała stylistka: ?Nie można drugi raz zrobić pierwszego wrażenia?, ?Styl jest kwestią proporcji?, ?Ubiór oddziałuje nie tylko zewnętrznie, ale i wewnętrznie?. Dlatego wygląd jest ważny i zadbanie o swój wizerunek jest wymogiem czasu, który nie dotyczy wyłącznie biznes women i kobiet pełniących ważne funkcje. O tym powinna pamiętać każda kobieta.
Podczas 6 godzin przeprowadzonych zajęć członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Ładnej dowiedziały się wielu praktycznych rzeczy zarówno z prelekcji Ingeborgi Bogusz, jak i materiałów poglądowych specjalnie przygotowanych na tę okazję. Warto zatem wiedzieć, jakie są np. zasady dobierania stroju, aby wyszczuplić swoją sylwetkę (oto garść praktycznych wskazówek: ubiory w małe wzory, pionowe przeszycia, całkowity brak zdobień i aplikacji, dekolty w kształcie litery U i V, brak kieszeni, ciemne kolory, masywne dodatki, takie jak buty, torebki, biżuteria przyciągająca uwagę). Takich i podobnych spostrzeżeń padło tego wieczoru o wiele więcej.
Po zakończonych warsztatach prezes Koła Gospodyń Wiejskich w Ładnej, Janina Boruch, powiedziała: - Jesteśmy bardzo zadowolone, gdyż dowiedziałyśmy się wielu ciekawych rzeczy. Kobiety nawet z takich małych środowisk jak Ładna, też chcą zadbać o siebie, aby schludnie i korzystnie wyglądać. To był bardzo potrzebny i trafiony pomysł. Jesteśmy bardzo wdzięczne Gminnemu Centrum Kultury i Bibliotek za stałą pomoc i wsparcie dla naszych działań.
Projekt jest realizowany w ramach Programu Wspierania Aktywności Lokalnej ?Razem Możemy Więcej? ze środków Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

 
«pierwszapoprzednia21222324252627282930następnaostatnia»

Strona 24 z 34

Reklama

Biblioteka w Szynwałdzie

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8