Vsmart Extensions
Gminne Centrum Kultury i Bibliotek
PDF Drukuj Email

 

 

 

Konkurs fotograficzny EMOCJE


Gminne Centrum Kultury i bibliotek w Skrzyszowie informuje, że ogłoszenie wyników oraz wernisaż prac odbędzie się       16 marca 2013 r.(sobota)  godz 17.00 w Teatrze

im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Szczegóły zostaną podane w późniejszym terminie. Laureaci otrzymają informację telefoniczną od organizatora.


 
PDF Drukuj Email

Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie zaprasza wszystkich zainteresowanych chińskimi sztukami walki do udziału w treningach Kung Fu.

Zajęcia skierowane są do osób dorosłych i młodzieży od 12 roku życia. Treningi będzie prowadził wykwalifikowany instruktor z wieloletnim stażem.

Zgłoszenia przyjmujemy w Bibliotece Gminnej w Skrzyszowie.

Telefon: 14 6745508

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
PDF Drukuj Email

Deszczowa sobota w Romie

Z ogromną przyjemnością obejrzeliśmy kolejny spektakl Teatru Roma, który bawił i zachwycał. Prosta fabuła ?Deszczowej piosenki? została opowiedziana muzyką, piosenką, tańcem, grą aktorską, scenografią i kostiumami, czyli tym co jest charakterystyczne dla musicalu. Widzowie łatwo zauważyli, że cały zespół, biorący udział w spektaklu spisał się świetnie, tak iż trudno znaleźć w inscenizacji słabe punkty. Każdy z elementów spektaklu został ciepło przyjęty.

Duże wrażenie wywarła na widzach gra aktorska Ewy Lachowicz, jako Kathy Selden, Dariusza Kordka jako Don Lockwooda, Pawła Kubata jako Cosmo Browna oraz Barbary Kurdej-Szatan w roli Liny Lamont, znacznie lepszej ? według widzów - od tej filmowej, zagranej przez Jean Hagen.

Scenografia i wspaniałe kostiumy z lat dwudziestych ubiegłego wieku cieszyły oko niezwykłą urodą i bogactwem detali - aż chciałoby się wrócić do tamtej mody! Zarówno piosenki jak i porywająca gra teatralnej orkiestry, budzącej skojarzenia z big bandem tamtego okresu, były prawdziwą ucztą dla ucha. Natomiast sceny taneczne w wykonaniu głównych bohaterów oraz baletu budziły zachwyt i sprawiły, że nogi same rwały się do tańca.

O dodatkowych wrażeniach mogliby jeszcze sporo powiedzieć widzowie siedzący w pierwszych rzędach, którzy musieli zakładać peleryny przeciwdeszczowe w trakcie tytułowej deszczowej piosenki!

Z całą odpowiedzialnością możemy polecić ?Deszczową piosenkę? każdemu, kto szuka w teatrze beztroskiej zabawy i rozrywki oraz ucieczki i chwili wytchnienia od szarej codzienności.

 
PDF Drukuj Email
Szopka w Ładnej

zobacz zdjęcia..

To już ostatni tydzień okresu bożonarodzeniowego i zarazem doskonała okazja do wspólnego spaceru. Sprzyjająca zimowa aura, biało- srebrzysta sceneria, gwiaździste niebo zachęcają do wędrówki po skrzypiącym śniegu. A celem wyprawy może być ruchoma szopka w Ładnej. Tam, na podwórku pana Augustyna można podziwiać jego dzieło.

W tym roku pan Zygmunt wzbogacił je o nowe postacie i obiekty. Po bokach centralnej sceny, czyli betlejemskiej szopki, usytuowany jest z jednej strony pałac Heroda, do którego wędrują trzej królowie, aby zapytać władcę o drogę. Natomiast z drugiej są domy mieszkalne, w których Maryja i Józef szukają schronienia. Niestety, gdy się zbliżają do każdego z domostw, gaśnie w nich światło. Zapraszamy do obejrzenia szopki.

 
PDF Drukuj Email

III Koncert Charytatywny - fotorelacja...


Zobacz więcej....

 

 
«pierwszapoprzednia21222324252627282930następnaostatnia»

Strona 24 z 48

Wyjazd do Teatru Wielkiego